Fayans Seramik Ustası

Fayans Seramik Ustası | Günümüzde en çok karıştırılan maddelerden ikisi de fayans ve seramiktir. Ancak fayans seramikler normal fayanslara oran ile daha kaba bir görüntü içerisindedir. Ayrıca seramikler fayanslara oran ile daha az ısıl işlem gördüklerinden dolayı kaba bir görüntü içinde kalmışlardır. Ancak bu iki malzeme arasında bir ortak yön varsa da o da bakımından aynı olmasıdır. Çünkü bir seramik fayans ustası gerektiğinde hem fayans döşeme yapabilir hem de seramik bir döşeme yapabilir. Ancak fayanslar ve seramikler bunun dışında tamamen ayrı iki maddedir.

Fayans Seramik Ustası

Fayanslar toprağın çeşitli karışımları sonucu ortaya çıkan maddenin bir presleme işleminden geçirildikten sonra ısıtılması sonucu oluşur. Seramik ise başta aynı şartlar ise oluşmasına karşın en sondaki ısıtma işlemleri fayanslardaki kadar uzun süreli olmadığı gibi ayrıca o kadar yüksek sıcaklıklarda da olmaz. Bu neden ile seramik fayanslar daha kalın olurlar ve kaba bir görüntü ortaya çıkarırlar. Ancak yine iyi ve işinde uzman profesyonel bir Fayans Seramik Ustası için o kaba seramikler müthiş bir işçilik ile harika bir dekoratif şekle bürünebilir. Bunun için tek yapmanız gereken yapı inşaat malzemesi satan bir yerden seramik alarak ardından da iyi bir seramik döşeme ustası ayarlamak olmaktadır. Bu sayede seramik ile kaplamak istediğiniz yüzeyiniz kaliteli ve şık bir görünüme kavuşacaktır.

 Fayans Döşemesi Seçimi İçin Neler Yapılmalı

Evinizde ya dış cephe kısmında bir dekorasyona gitmek istiyorsunuz ya da iç kısımda zeminde bir dekorasyon yapacaksınız. O halde bu kapsamda aklınıza ilk gelen seçenek seramik olacaktır. Peki bu seramik fayansları seçer iken nelere dikkat etmek gerekmektedir. Öncelik ile dekore edeceğiniz alanı belirleyiniz ve bu alanın ne kadar metre kare yaptığını ölçünüz. Ardından yapı inşaat mağazalarına giderek seramik döşeme için gereken ürünleri kendi stilinize göre ve odanın renk dizaynına göre seçiniz. Bu işlemleri de hallettikten sonra şimdi de sıra son aşama olan Fayans Seramik Ustası konusuna geldi. Bu kapsamda iyi bir usta ile anlaşırsanız eğer güzel bir dekorasyona imza atmış olursunuz.

37,506 total views, 1 views today